עמוד הבית רשימת תפוצה חזרה למעלה

דווח על בעיה !

מצאת בעיה בחווית הגלישה באתר? הוידאו לא עובד, דווח לנו ונדאג לטפל בבעיה !

זהו שדה כותרת של המאמר עליו אתם מעוניינים לדווח ( לא לשנות ! )

הצטרף לרשימת התפוצה שלנו

הישארו מעודכנים בכל המאמרים החדשים שעולים לבלוג שלי !

הגלולה האדומה על דאוס ובינה מלאכותית

הגלולה האדומה על דאוס ובינה מלאכותית

הגלולה האדומה על דאוס ובינה מלאכותית הסרטון עוקב ברובו אחר דאוס סדרת ילדים ונוער אשר ללא ידיעת הצופה נטמעים לתוך התכנים, סמלים אג'נדות ויעדים של דאוס. דאוס מוצג בסדרה כתוכנה שיודעת הכל.

מזכיר לכם משהו? גוגל הוא דוגמא טובה, מחשב ענקי שעונה לכל תשובה שתשאל אותו, אם הייתי אומר לך לפני 25 שנה שעוד כמה שנים יהיה מחשב על שכל שאלה שתשאל אותו תקבל תשובה. סביר להניח שהייתה חושב שאני משוגע או במקרה הכי גרוע מאשפזים אותי.

הסרטון: הגלולה האדומה על דאוס ובינה מלאכותית

הגלולה האדומה על דאוס ובינה מלאכותית
הגלולה האדומה על דאוס ובינה מלאכותית

והנה אנחנו בשנת 2020 עם טכנולוגיה מתקדמת מאי פעם, בסרטון מוצג אילון מאסק מסביר על הסיכונים הכרוכים בבינה מלאכותית, הוא עושה את זה באופן מטאפורי בו הוא משווה את הדבר לשדים ורוחות.

קוואנטום קומפיויטינג

אבל כמו שאנחנו כבר מכירים את מאסק הוא פרובוקטור ידוע לשמצה, אז אין מה להתרגש מהתיאורים שלו, עם זאת חשוב לזכור כי מחשבי קוואנטום הם כל כך חזקים ואופן החישוב שלהם כל כך שונה ממחשב רגיל. שאין לאנושות ספק שהכנסת הטכנולוגיה הזאת לשוק תזעזע את העולם.

קוואנטום קומפייונטינג כבר קיים וישנם מספר חברות שעובדות על ייצור והטמעה של הטכנולוגיה, אופן החישוב של מחשב קוואנטום בשונה למחשב רגיל, מחשב רגיל מבצע חישובי ביט, בעוד מחשב קוואנטום עושה חישובי קיוביט. שזה למעשה סופר פוזיציה.

המשמעות שהמחשב לא צריך לקבל החלטה לפי חישוב מספרי לדוגמא: 1010101110010100. אלא הוא יכול להישאר בסופר פוזיציה לקבל החלטה חלקית בשונה למחשב רגיל הטכנולוגיה עדין מתפתחת ועדין לא הגיעה לשיאה אבל אנחנו בהחלט נמצאים במרוץ לכיוון מחשבי קוואנטום עתירי הישגים.

שתף ברשתות החברתיות

כתוב תגובה

דילוג לתוכן